Aksident në Tiranë, plagosen dy persona, një prej tyre polic në shërbim

Foto nga vendngjarja

Një aksident ka ndodhur pranë Kopshtit Botanik në kryeqytet. Për pasojë, dy persona janë plagosur, një prej tyre efektiv policie në shërbim.

Nga fotot e publikuara në media, ata shihen të shtrirë në trotuar, ndërsa motori me të cilin lëviznin ka dalë nga rruga.

“Rreth orës 10:05, në rrugën Shkëlqim Fusha’, janë përfshirë në përplasje mjeti me drejtues R. K., 40 vjeç me mjetin motorr të policisë me drejtues E.M. dhe pasagjer J. D,(ky i fundit punonjës policie në shërbim). Si pasojë, janë dëmtuar të dy punonjësit e policisë, të cilët u dërguan në spital dhe ndodhen nën kujdesin e mjekëve. Grupi hetimor punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit”, njoftoi policia.

LEXO EDHE  Vrasësi i 23-vjeçares, si e liruan nga burgu gjyqtarët dhe si e ‘shëruan’ mjekët