Uragani Ida/ Rritet numri i viktimave në SHBA

Është rritur duke shkuar në 12 viktima të shkaktuar si pasojë e uraganit Ida në Louisiana.

Gjithashtu edhe New York dhe New Jersey u goditë rëndë nga kjo fatkeqësi natyrore duke shkaktuar më shumë se 44 viktima.

Shiu i rrëmbyeshëm mori para gjithçka, duke zhytur nën ujë banesat, makina dhe gjithçka në rrugë. Më shumë se 718.500 qytetarë në Luiziana janë ende pa energji elektrike.

LEXO EDHE  E pazakontë/ Babai nuk e linte të vaksinohej, 12 vjeçari e hedh në gjyq

Presidenti amerikan Joe Biden do të vizitojë Neë Jersey dhe Nju Jork ku së bashku me disa ekspertë do të vlerësojë dëmet e shkaktuara.