Menaxherët vërshojnë te Partizani, “tremben” drejtuesit e demave

Dita e fundit e merkatos ka sjellë disa përforcime te Partizani. Esat Mala, Albion Marku, Xhafer Hodo dhe Dean Liço janë afrimet e fundit te Demat. Të kuqtë kanë menduar edhe për largimet, me Llanaj që nuk është më pjesë e klubit të kuq.

Pak ditë më parë në ambientet e klubit të kuq kanë mbërritur menaxherët e Esat Malës, që kanë risjellë lojtarin në klub. Veç Malës, menaxherët e rinj kanë arritur akordin me Kristi Koten. Tanimë mesfushori i Demave do jetë pjesë e një kompanie të njohur.

LEXO EDHE  Tension në Superligën e Kosovës, tifozi futet në fushë për të sulmuar gjyqtarin

Te Partizani janë “trembur” pasi menaxherët kanë arritur të largojnë disa lojtarë drejt Turqisë. Pikërisht këta agjentë menaxhojnë edhe Koten.