Kapsolla alarmon banorët në Tiranë

Një kapsollë ka alarmuar banorë të zonës së Alliasit në kryeqytet mëngjesin e sotëm.

Policia njoftoi se rreth orës 06:56, në sallën operative të DVP Tiranë ka telefonuar shtetasi K.B., i cili deklaron se rreth orës 03:00, ka dëgjuar një zhurmë në sheshpushim e pallatit në rrugën “Njazi Meka”.

“Nga veprimet paraprake të kryera nga grupi hetimor dyshohet se zhurma ka ardhur si pasojë e plasjes së një kapsolle me lëndë piroteknike e konfirmuar dhe nga eksperti anti-eksploziv), pa shkaktuar asnjë dëm material”, shtuan të njëjtat burime.

LEXO EDHE  Ruanin shtëpinë e ‘barit’ dënohen me burg shqiptarët! Emrat

Vijojnë veprimet e mëtejshme për sqarimin e plotë të ngjarjes, thuhet më tek në njoftimin e policisë.