Gratë protestojnë në Kabul, talebanët përdorin gaz lotsjellës

Një grua është plagosur në Kabul, pasi militantët talebanë përdorën gaz lotsjellës dhe qëlluan me armë ne ajër, në drejtim të dhjetëra grave afgane të cilat po protestonin për të drejta të barabarta.

Gratë protestuese u mblodhën para pallatit presidencial në kryeqytet dhe mbajtën pankarta, ku shkruhej: “Ne nuk jemi gra të viteve 90”.