Drejtor dhe lojtar, ish-sulmuesi i Partizanit merr postin e rëndësishëm te Flamurtari

Xhevahir Sukaj do të rikthehet te Flamurtari. “Panorama Sport” raporton se, administratori ka zhvilluar një takim me shkodranin.

Sulmuesi ka ndjekur madje nga afër edhe një seancë stërvitore të ekipit dhe është çështje ditësh që të bëhet zyrtarisht pjesë e projektit të Flamurtarit.

Burime pranë klubit vlonjat bëjnë me dije për gazetën se Sinan Idrizi i ka kërkuar që të vijë me çdo kusht te kuqezinjtë. Dy kanë qenë propozimet që i ka bërë 33- vjeçarit. E para, të rikthehet në fushë dhe të ndihmojë ekipin me eksperiencën që ka, çka do të thotë që të bëjë atë që di të bëjë më mirë, duke i shërbyer skuadrës si sulmues.

LEXO EDHE  VIDEO/ “I paska ngjarë mamit për futboll”, tifozët tallen me djalin e David Beckham

Por, ka edhe një propozim të dytë. Idrizi i ka ofruar Xhevahir Sukajt postin e drejtorit sportiv. Mësohet se shkodrani i ka kthyer përgjigje pozitive, teksa duket se e ka pranuar ofertën e tij për të qenë pjesë e Flamurtarit si lojtar, por edhe për të mbajtur një post drejtues pranë klubit.

Mund të themi se punën e ka nisur me kohë, pasi shkodranët që tashmë i janë bashkuar skuadrës, Olsi Gocaj, Behar Ramadani e Denis Pjeshka, i ka bindur pikërisht ai. Eksperienca që Sukaj ka në shumë ekipe, brenda dhe jashtë vendit, do ta ndihmojë shumë Flamurtarin për ringritjen. Që kur u largua nga Vlora prej më shumë se një viti, shkodrani ka qenë pa ekip.