Sacchi analizon skuadrat e Serie A: Milani dhe Atalanta me mentalitet europian, Interi tipik…

Foto nga Eurosport

Profesori, Arrigo Sacchi, ka analizuar ekipet kryesore italiane dhe Milani e Atalanta e bindin atë për mentalitetin europian, kurse për Interin ka një këshillë.

Sigurisht italiani flet edhe për Juventusin.

“Nëse shohim skuadrat italiani që luajmë në Champions, duhet të them se Milani dhe Atalanta janë skuadra që kanë mentalitet ndërkombëtar, ndërsa Interi dhe Juventusi janë më tepër besknikë të traditës së futbollit tonë”. “Shpresoj që kuqezinjtë të japin shpirtin në fushën e blertë për të shkuar sa më larg në këtë turne.

Atalanta nuk ka qenë solide në dy ndeshjet e para të kampionatit, por besoj se është çështje fizike. Interi është skuadër tipike italiane, nëse duan të bëhen më europian duhet të bëjnë presing. Ndërsa Juventusi i ka habitur të gjithë më këtë nisje të sezonit. Besoj se Allegri duhet të punojë shumë që të sjellë qetësi në ambientin bardhezi”, ka thënë Sacchi.

LEXO EDHE  U shpall për të 11 herë kampion Shqipërie në Karate, Basha: Urime Bekimit, një talent gjenial i arteve marciale