Kosovë-Greqi, UEFA cakton arbitrin e ndeshjes

Foto nga: Alamy

Përfaqësuesja e Kosovës do të përballet me atë të Greqisë të dielën në Prishtinë, ndeshje e vlefshme për kualifikimet e Kampionatit Botëror ‘Katari 2022’.

Për këtë sfidë tanimë UEFA ka përzgjedhur edhe arbitrat që do ta ndajnë drejtësinë.

Bëhet fjalë për gjyqtarin e famshëm francez, François Letexier që do të jetë kryesori në këtë sfidë, së bashku me ndihmësit Cyril Nugnier dhe Mehdi Rahmouni.

LEXO EDHE  Skënderbeu-Partizani/ Goditje dënimi mjeshtërore, Rexhepi i mohon Mustës golin

Gjyqtari i katërt është caktuar Jeremy Stiant, derisa në dhomën e VAR-it do të jenë Delajod Ëilly dhe Thomas Leonard.

32-vjeçari Letexier është njëri nga gjyqtarët francez më të mirë, derisa javën e kaluar ndau drejtësinë në ndeshjen Reims- Paris Saint Germain në Ligue 1.