Infektohet me Covid-19 prezantuesi dhe komediani i njohur, Joe Rogan

Photograph: Syfy/NBCUniversal/Getty

Prezantuesi i njohur amerikan, Joe Rogan, ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

Komediani, i cili bëri polemika për sugjerimin se të rinjtë dhe të shëndetshmit nuk duhet të vaksinohen, tha se ai u sëmur pasi u kthye nga një shfaqje në Florida.

54-vjeçari tha se kishte një dhimbje koke dhe se po ndihej ‘shumë i lodhur’. Rogan u tha 13.1 milionë ndjekësve të tij në Instagram se ishte izoluar nga familja. Ai tha se ishte trajtuar me një sërë ilaçesh, duke përfshirë antitrupat monoklonalë.

LEXO EDHE  I dehur në timon, arrestohet këngëtari i muzikës popullore

Joe kishte qenë në turne me shfaqjen e tij “Joe Rogan”. Ai kishte planifikuar të performonte së bashku me komedianin Dave Chappelle në Nashville, Tennessee, të premten.

Emisioni i komedianit, “Joe Rogan Experience”, u ble nga Spotify në 2020, thuhet se për më shumë se 100 milionë dollarë

Kujtojmë se, pasi u përball me një reagim të ashpër për komentet e tij ndaj vaksinës, ai më vonë sqaroi: “Unë nuk jam një person kundër vaksinës”.