EMRI/ Kush është polici që i vendosën tritol në makinë

Në orët e para të mëngjesit të kësaj të premteje në Durrës, është shpërthyer me tritol, makina e një polici.

Mësohet se makina ishte në pronësi shtetasit Lulëzim Kastratit, i cili ishte dhe “i plotfuqishmi” i lagjes 17 në qytetin bregdetar.

LEXO EDHE  Qëllohet me armë zjarri i riu në Lezhë

Për fat të mirë nga shpërthimi janë regjistruar vetëm dëme materiale, ndërsa uniformat blu kanë shoqëruar disa persona në polici, që dyshohen se mund të kenë dijeni për ngjarjen.