E rëndë/ Ndërrojnë jetë dy foshnja, prindërit i harruan në makinë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Karolinën e Jugut në SHBA. Mediat ndërkombëtare shkruajnë se dy binjake, gati 2-vjeçe janë harruar nga prindërit në makinë, që rezultoi fatale.

Byrson dhe Brayden kanë qëndruar 3 orë në makinë, të harruar, por kur prindërit janë kthyer, i kanë gjetur të vdekur. Kjo ngjarje është e përsëritur në SHBA, dhe numri i fëmijëve të vdekur nga ky shkak çdo vit po rritet. Autoritetet kanë bërë thirrje për ndërgjegjësim.

LEXO EDHE  Kush është Olaf Scholz, lideri i SPD-së dhe kancelari i pritshëm i Gjermanisë