‘Rroftë Rilindja e k***’/ Maliqi: Rama e trodhi PS-në, i keqpërdori e i flaku socialistët

Ish-deputeti Lefter Maliqi ka komentuar zhvillimet e fundit në Asamblen e Partisë Socialiste, ku kryetari i saj Edi Rama, bëri disa lëvizje duke lënë me ‘gisht në gojë’ disa prej bashkëpuntorëve të tij.

Në komentin e tij në Facebook, Maliqi shkruan se Rama pasi i përdori e i keqpërdori disa rilindas (Duke iu referuar Ballës) i hodhi ata në rrugë.

Ndërkohë që i bën apel të fortë opozitës dhe shqiptarëve që mos lejojnë Raën të tallet më me jetët e tyre por të reagojnë sa më fort.

Postimi i Maliqit:

Rrofte Rilindja e k….(kukullave) 😂! Ramziu e trodhi PS, i perdori, i keperdori e i flaki socialistet. Qeveria pa moral e degraduar me 12 ministre kukulla dhe 5 ministra vegla qorre. Lamtumirë Tao tao e ciu ciu.Ramziu tallet me shqiptaret, perbuz dhe ironizon opoziten. Duhet rrezuar sa me pare. Po na drejton djalli, injoranca, krimi, imoraliteti, oligarket.

Vendi ska te ardhme,droga , krimi, shpopullimi, vjedhjet, abuzimet, pasurimi i pakices mafioze, blerja e zgjedhjeve ne bashkepunim me bandat jane objektivat e kryemafiozit me poture te degjeneruarit te Surrelit. Frikacaku, krymanipulatori i nenshtrohet disa nderkombetareve dhe nenshtron popullin e vet, e tradheton e keq-qeveris, e varferon, e detyron rinine te largohet, mbush vendin me te huaj. Djalli do goditje atje ku se pret, s’durohet me. Opozita ti therras mendjes koha per reagim, per mbrojtjen e demokracise dhe interesave jetike te vendit.

LEXO EDHE  VIDEO-LAJM/ U ndie keq gjatë seancës plenare, deputetja e PS nuk largohet me ambulancë, por me "Audin" luksoz