E kryer/ Griezmann transferohet te Atletico, Barcelona e limituar në sulm

Antoine Griezman te Atletico Madrid është një operacion i kryer. Barcelona ka pranuar ofertën për ta huazuar sulmuesin francez te kampionët e Spanjës.

Griezmann rikthehet tek ekipi ku i bë i famshëm dhe ka rënë dakord për një kontratë 2-vjeçare me opsion rinovimi edhe për një vit.

Mes të tjerash zbulohet që Atletico Madrid mund ta blejë sulmuesin për shumën e 40 milion eurove verën e ardhshme.

LEXO EDHE  Goli ndaj Leeds, Broja vendos rekordin e parë në Premier League

Nga ana tjetër Barcelona po tenton të mbyllë transferimin e Luuk De Jong, nga Sevilla. Holandezi luan si sulmues qendror. Aktualisht Barcelona në rolin e sulmuesve numëron vetëm Agueron dhe Braithwaite.