Katër shqiptarë marrin peng bashkëatdhetarin e tyre

Katër shqiptarë janë arrestuar në Greqi, pasi kanë mbajtur peng për tri ditë me radhë një bashkëatdhetar të mitur.

I mituri ka rrëfyer se shqiptarët e rritur në moshë e kishin marrë peng dhe e kishin stërvitur, që të mund të bënte vjedhje nëpër dyqane të Athinës e të grabiste turistët.

Madje, të miturit nuk i është dhënë ushqim, deri në momentin që ai është shpëtuar nga makthi. Të katër shqiptarët e gjetën 17-vjeçarin në Omonia dhe pasi e rrahën, e futën me forcë në automjetin e tyre dhe e çuan në një hotel në qendër të Athinës ku po e mbanin peng.

LEXO EDHE  Raporti i OSBE/ODIHR, Kaso: U faktuan akuzat e opozitës për manipulimin zgjedhor

I mituri ka kërkuar ndihmë tek një person, që ishte urdhëruar nga grupi ta grabiste.  Në dyqan arriti menjëherë patrulla e policisë dhe bëri të mundur kapjen e dy shqptarëve dhe pjesën tjetër pranë hotelit.