Italianët festonin fitoren e Europianit, shqiptari nervozohet dhe qëllon me gurë makinën e policisë

Teksa në Itali festohej trofeu i “EURO 2020”, i fituar nga “Axurrët”, një i ri shqiptar është arrestuar nga policia.

Sipas mediave italiane, shqiptari i nervozuar kishte qëlluar me gurë makinën e policisë në Bolonja.

Ende nuk dihen shkaqet, por raportohet se shqiptari ka kundërshtuar policinë për disa minuta, derisa u bë arrestimi i tij.

LEXO EDHE  Konflikti me 1 të vrarë dhe 3 të plagosur, Laert Hasalla: Kushërinjtë erdhën për të na vrarë

Po sipas mediave, shqiptari që fyeu dhe ofendoi policët rezulton se më parë ka qenë i skeduar për grabitje dhe plagosje, ndërsa tani do të përballet me akuza të tjera.