Anglezët të tërbuar pas humbjes, ngatërrojnë flamurin e Italisë dhe i vërsulen ambasadës së Bullgarisë në Londër

Gazetari bullgar, Georgi Gotev, ka rrëfyer një moment interesant me flamurin e shtetit të tij në Londër. Tifozët anglezë, të tërbuar pas humbjes në finalen e kampionatit Europian ndaj Italisë, kanë tentuar ta rrëmbejnë flamurin italian, mirëpo, e kanë ngatërruar me atë bullgar.

Sipas Gotevit, kjo ndodhi për shkak të ngjyrave të njëjta ngjashme që flamuri italian dhe ai bullgar ka.

LEXO EDHE  Bach: Moment shprese, u frymëzuam nga puna e madhe e japonezëve

“Tifozët e nervozuar të futbollit tentuan ta rrëmbejnë flamurin e Bullgarisë në ambasadën e Londrës, sepse kishte ngjyrat e njëjta me atë italian”, ka shkruar Gotev në Twitter.