Arrestimet në Tiranë/ 73-vjeçari akuzohet për ngacmim, borxhi çon 27-vjeçaren në spital

Policia e Tiranës njofton se kanë nisur hetimet për një 73-vjeçar me inicialet M. F., pasi akuzohet se ditën e djeshme në “Bulevardin Blu” Kamëz ka kryer veprime dhe sjellje me natyrë seksuale ndaj një gruaje.

Ndërkohë që janë referuar materialet në prokurori dhe po punohet për shoqërimin e një 25-vjeçari me inicialet R. C. sepse akuzohet se ka kërcënuar nëpërmjet telefonit M. B., 27 vjeçe për shkak të mos shlyerjes së një borxhi.

LEXO EDHE  Adi Krasta thumbon Yuri Kim: Diplomate e dobët, zhvlerësimi i ambasadorëve i pandalshëm

Vajza duke qenë në presion psikologjik ka konsumuar një sasi të konsiderueshme medikamentesh duke përfunduar në spital.

Gjithashtu është arrestuar Osman Aruçi 68 vjeç, pasi Gjykata e Apelit Tiranë e ka dënuar me 3 vite e 8 muaj burg, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.