Meta apel nga Borshi: 25 prilli referendum kundër korrupsionit

Presidenti Ilir Meta përmes një fotoje të postuar në rrjetin social nga rruga e shembur në aksin Borsh-Himarë, si pasojë e rëshqitjes së dherave ka dhënë disa mesazhe të forta politike.

Meta shprehet se kjo rrugë shtë një nga kryeveprat e babëzisë dhe 25 Prilli është referendum që çon në llogaridhënie ndaj mazhorancës më datën 26.

LEXO EDHE  Rritet rreziku i zjarreve/ Prefekti i Tiranës kërkesë bashkive dhe strukturave

“25 Prilli, referendum kundër korrupsionit! Llogaridhënia nis, që në mëngjesin e 26 Prillit”, shkruan Meta.