Rikthehen emocionet e Champions-it, sfidat e fazës çerekfinale

epa08883418 A handout photo made available by UEFA shows the UEFA Champions League 2020/21 Round of 16 draw at the UEFA Headquarters, the House of European Football, 14 December 2020, in Nyon, Switzerland. EPA/Harold Cunningham / UEFA HANDOUT HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES

Sot në orën 21:00 rikthehet Champions-i e cila do të luajë fazën çerekfinale.

Sot spikasin dy sfida që priten të jenë të luftuara deri në minutën e 90. Mançester Siti do të presë në stadiumin “Etihad” skuadrën e Dortmundit, e cila vjen me shumë mungesa ku më i rëndësishmi është Xhadon Sanço i cili është i dëmtuar.

Takimi tjetër është ajo mes Realit të Madridit dhe Liverpulit e cila do të luhet në stadiumin “Alfredo Di Stefano”. Të dyja skuadrat vijnë me shumë mungesa ku në kampin madrilen mungesa të rëndësishme janë Serxho Ramos dhe Eden Hazard, ndërsa tek skuadra e Klopit janë të padisponueshëm Van Dajk, Henderson, Gomez dhe Matip.

LEXO EDHE  Sondazhi i Gallup: Shqiptarët, të 16-ët në botë për normën e lartë të refuzimit të vaksinave

Në ditën e nesërme pritet të luhen dy sfida me fillim nga ora 21:00. Spikat sfida Bajern Mynih-PSG e cila do të zhvillohet në stadiumin “Allianz Arena” dhe takimi tjetër është Porto-Çelsi.

SFIDAT E SOTME DHE TË NESËRME NË FAZËN ÇEREKFINALE TË CHAMPIONS-IT –