Koronavirusi në Maqedoninë e Veriut/ 19 viktima dhe 541 raste të reja në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 19 persona dhe janë konfirmuar të infektuar me Covid 541 raste të reja në Maqedoninë e Veriut.

Sipas statistikave të fundit rezulton se rastet e reja janë konfirmuar në Shkup – 290, Prilep – 43, Tetovë – 22, Ohër – 21, Gostivar – 19, Kavadar, Manastir dhe Gjevgjeli nga 16, Veles – 15, Shtip dhe Strumicë nga 13, Resnjë – 12, Negotinë – 10, Kumanovë – 7, Bogdanci – 5, Koçan dhe Sveti Nikollë nga 4, Strugë, Probishtip dhe Demir Kapi nga 3, Vallandovë dhe Pehçevë nga 2, Kërçovë dhe Radovish nga 1.

LEXO EDHE  Moti i keq/ Panariti në Korçë i izoluar dhe pa drita prej 5 ditësh

Gjithashtu gjatë orëve të fundit janë konfirmuar të shëruar 521 pacientë nga koronavirusi.

Nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid është 112.646, numri i pacientëve të shëruar është 97.687, mes të cilëve kanë humbur jetën 3.319, pacientë.