Krahasimi me sezonin 2019-20/ Partizani 4 pikë më shumë se vjet, Tirana e Skënderbeu në “pikiatë”

Vllaznia zbriti nga froni në javën e 24-t të Kategorisë Superiore, duke i hapur rrugën Laçit të Shpëtim Duros që kryeson kampionatin me 2 pikë më shumë se ndjekësit.

Në këtë javë nuk munguan surprizat, teksa spikat barazimi në shtëpi i Teutës ndaj Kastriotit. Durrsakët humbën shansin e artë për t’u ngjitur në krye së bashku me Laçin.

Për sa i përket krahasimit të pikëve me javën e 24-të të sezonit të kaluar, rezulton se skuadrat që kanë rikuperuar më shumë pikë në këtë krahasim janë, Partizani Vllaznia, Teuta e Laçi. – shkruan Panoramasport.

LEXO EDHE  Agjenti i Levandovskit: Topi i Artë 2021 nuk i përket Mesit

Ndërkohë, për sa i përket listës së bilanceve negative, ajo kryesohet nga Skënderbeu me plot 19 pikë më pak se vjet, për të vijuar më pas me Bylisin, kampionët e Tiranës dhe Kukësin. Vlen të theksohet fakti se Kastrioti dhe Apoloni nuk bëjnë pjesë në këtë krahasim, pasi sezonin e kaluar militonin në Kategorinë e Parë.

/Panoramasport