Vrau babain me shkopin që ruante bagëtinë, ja çfarë vendos Gjykata

Gjykata e rrethit gjyqësor në Fier caktoi masën e sigurisë arrest me burg për 25 vjeçarin Erdis Rapi, i cili qëlloi me shkopin e bagëtive në koke të atin e tij, Dhori Rapi 52 vjeç, duke i shkaktuar vdekjen.

Mbi 25 vjeçarin rëndon akuza e vrasjes së babait të tij, akuzë e cila është provuar dhe pranuar nga vetë autori.

Prokurori i çështjes kërkoi para gjzkatës masën e sigurisë me burg për 25 vjeçarin, kërkesë e cila u pranua nga Gjykata.

LEXO EDHE  Vaksinat anti-Covid, Bino e pranon: Kemi raste të tronbozave te të vaksinuarit

Ngjarja ndodhi në fshatin Luar të Roskovecit mesditën e së premtes.

25 vjecari, pasi debatoi me fjalë me babain e tij, e goditi me shkopin që përdorte për të ruajtur bagëtitë.

Goditja në kokë rezultoi fatale për 52 vjecarin Dhori Rapi, ndërsa 25 vjecari e pranoi autorësinë e krimit pranë familjareve te tij.