Video/ Goli i mbrëmjes, shikoni çfarë bën ylli i Napolit

U deshën 5 muaj pritje, mes Covid dhe dëmtimeve, për të parë Victor Osimhen, investimin prej gati 80 mln eurosh të Napolit në merkaton e verës, që të gjejë golin e dytë në Serie A.

I pari ishte shënuar në nëntor ndaj Atalanta, por tashmë nigeriani ka gjetur rrugën e rrjetës me një sprint fantastik.

Napoli e gjeti veten 2-0 dhe më pas Soriano ngushtoi shifrat në 2-1, por Lorenzo Insigne realizoi dopietën personale.

Napoli-Bologna përfundoi me rezultatin 3-1.