Supersfida Tirana-Partizani, 7 lojtarë rrezikojnë pjesëmarrjen në derbi

Kategoria Superiore zhvillon të diel dhe të hënë javën e 23. Pas saj, vëmendja shkon te derbi i kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit.

Për shkak të renditjes dhe ecurisë së Kategorisë Superiore, dueli i datës 13 mars në 13:00 merr tjetër vlerë. Për këtë duel, plot shtatë futbollistë rrezikojnë mos jenë në fushë.

Për shkak të kartonave, këtë javë duket të bëjnë kujdes disa lojtarë nga dy skuadrat. Te Tirana, me tre kartona të verdhë janë Torassa, Halili, Vrapi dhe Vangjeli, ndërsa te Demat rrezikojnë Belica, Bardhi dhe Mala.

Nëse secili prej lojtarëve merr një të verdhë në ndeshjet respektive të kësaj jave me Kastriotin dhe Skënderbeun, derbi do ishte i humbur.