Kurti: Jemi dy shtete për një komb, marrëveshjet s’do mbeten vetëm në letër

Në një deklaratë për mediat nga qendra e Vetëvendosjes në Tiranë, Albin Kurti  tha se marrëdhëniet e tij me kryeministrin e Shqipërisë, qoftë ai dhe Edi Rama do të jenë më të mirat që liderët e dy vendeve kanë pasur në kohë mes tyre.

Kurti:

Porsa të zgjidhet qeveria e jonë e re, do të fillojmë bashkëpunimin me Republikën e Shqipërisë, nëse do të ndërtohet qeveria para zgjedhjeve këtu. Do të vazhdojmë marrëveshjet që kanë nisur mes dy vendeve, do të kalojmë nga marrëveshjet e shkruara te zbatimi i tyre, jemi dy shtete për një komb.

LEXO EDHE  VIDEO/ Basha në Fier: Më 25 prill fitorja e pandalshme

Bashkëpunimi me çdo kryeministër apo president do të jetë shumë i mirë. Unë do të vij të votoj në 25 Prill.