Nga mësues e nxënës te punonjëset e fasonerisë/ Ja rastet e reja me Covid në Berat

Në 24 orët e fundit në Berat janë shënuar 23 raste me koronavirus, ku të infektuar rezultojnë se janë mësues, nxënës dhe punonjës në një fasonerie.

Pesë të infektuar, pra 2 mësuese dhe 3 nxënës janë zbuluar në shkollën 9-vjeçare në fshatin Karkanjoz, ku dje humbi jetën drejtori i këtij institucioni Gëzim Shkoza.

Nga tamponët që janë bërë në këtë shkollë u zbuluan të infektuar mësues dhe nxënës që tani janë karantinuar.

LEXO EDHE  Përplasi për vdekje me makinë 10-vjeçaren, arrestohet 32-vjeçari. Policia: Ishte i dehur

Të infektuarit në Berat
-2 mësuese dhe 3 nxënës në shkollën 9-vjeçare në fshatin Karkanjoz
-1 mësuese në fshatin Novaj në Skrapar
-1 mësuese në shkollën 9-vjeçare në fshatin Mbrakull në Poliçan
-2 punonjëse në një fasoneri në Berat /Abcnews.al/