Lazio merr vendimin për Thomas Strakoshën

E ardhmja e Thomas Strakoshës është një mister. Portieri shqiptar ka humbur vendin e titullarit te Lazio dhe duket se aventura e tij me bardhekaltrit është afër fundit.

Kontrata e Strakoshës skadon në vitin 2022 dhe, sipas “Radiosei”, Lazio nuk ka ndërmend t’i ofrojë rinovimin.

LEXO EDHE  VIDEO/ Tribunat gati por puna ka ndalur, pamjet e fundit nga stadiumi i ri i Partizanit

Strakosha ka zhvilluar 171 takime me Lazion duke u konsideruar për shumë kohë si një nga pikat më të forta të skuadrës por në vitin e fundit gjërat kanë ndryshuar keq për shqiptarin ndërsa largimi shihet si hapi pasardhës i gardianit të kombëtares.