“Më thanë që Tirana është eliminuar, dëshironim derbin”, Olsi Rama “kunj” bardhebluve pas shortit

Në humor të mirë dhe ngacmime për rivalët. Me Partizanin që është kthyer fuqishëm në kampionat, të kuqtë nuk ngurojnë të shigjetojnë Tiranën, skuadër që vetëm pak javë më parë e nxorrën nga gara për titull. Me bardheblutë që janë eliminuar edhe në Kupë, batuta erdhi nga drejtori i Partizanit, Olsi Rama.

“Para shortit më pyetën në formë shakaje se cilin kundërshtar dëshiroja. U përgjigja se do të më pëlqente të luanim derbi. Më thanë që Tirana është eliminuar, por edhe derbi me Dinamon është shumë mirë”, u shpreh Olsi Rama, drejtori i Partizanit.

LEXO EDHE  Ndryshon programi i Superiores, FSHF merr vendimin final për javën e 29-të

Ftesa është mirëpritur. Edhe pse në dhjetor të vitit 2020 luajtën dhe fituan në kategorinë e parë ndaj Partizanit B, Dinamo shpreson që derbi me të kuqtë të mund të luhet pse jo, në gjysmëfinalet e Kupës.