VIDEO/ Vendi nën pushtetin e borës, dhjetra familje në çadra

Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka, ka sjellë në vëmendje familjet që jetojnë në çadra, ndërkohë që vendi është përfshirë nga reshjet e dëborës dhe temperatura që shkojnë deri në -10 gradë celcius.

Paloka ishte në një prej familjeve, atë të Hysni Hifraliut, nga Thumana, që jeton në çadër prej 15 muajsh.

“Sot dikush i gëzohet borës e dikush mbase dhe Shën Valentinit, po nuk është keshtu për familjen e Hysni Hidraliut dhe për dhjetra familje të tjera ne Thumane e F.Krujë që jetojnë ende nepër cadra që nga tërmeti i nëntorit 2019.

LEXO EDHE  Salianji: Shqiptarët do t’i përgjigjen me votë fyerjeve të Edi Ramës në këto 8 vite

Sot vizitova disa prej ketyre familjeve që bora dhe i ftohti i kapi ende në çadër. Megjithëse Rama kishte premtuar se këta banorë brenda vitit 2020 do ishin nepër shtëpia, ato po përballen me vështirësi të shumta, të cilave ju shtohet dhe i ftohti i këtyre ditëve”, shkruan Paloka.