E dielë, Qershor 7, 2020
Etiketimet Familje

Etiketim: familje

Berat/ Sherr me mjete të forta mes dy familjeve, dy të...

Një sherr me mjete të forta ka ndodhur sot pasdite në Berat. Sipas informacioneve paraprake, nga sherri kanë mbetur të plagosur dy persona. Identitetet...

“Im atë më kërkoi ta fal”: Pandemia frenon denoncimin e dhunës...

Shtatzanë në muajin e nëntë, Mira* i mbijetoi më 13 maj dhunës së bashkëshortit që i shtrëngoi duart në fyt. Terrori në shtëpinë e...

Zvogëlohet pesha e familjeve në kontributin në ekonomi, rriten kompensimet për...

Kontributi i familjeve në ekonomi (vlerën e shtuar bruto) ka qenë në rënie në vitin 2017. Në të kundërt, sektori jo financiar ka pasur...

Sondazhi/ 76% e familjeve nuk përmbushin aspak ose pjesërisht nevojat për...

Pasiguria ekonomike e familjeve po ndikon mirëqenien e fëmijëve në Shqipëri. Situata e krijuar nga pandemia COVID-19 ka ndikuar në sigurimin e ushqimit në...

Tërmeti i 26 nëntorit, ja familjet që do marrin banesat e...

Qeveria ka miratuar listën e apartamenteve për familjarët e viktimave të tërmeti tragjik të 26 nëntorit. Në Fletoren Zyrtare është miratuar vendimi për miratimin e...

VIDEO/ Ka ndihmuar 50 familje në nevojë, Rudina Hajdari ka një...

Deputetja Rudina Hajdari është angazhuar në këto kohë të vështira për qindra e qindra familje shqiptare në ndihmë të njerëzve më në nevojë. Hajdari është...

Vuajnë nga uria, Subashi i tregon ligjin/ Berisha: Të pashpirt

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar në rrjet denoncimin e një qytetari ndaj Kryebashkiakut të Fierit, Armando Subashi. Ky i fundit përballë kërkesave të një familjeje...

VIDEO/ “Na ka hyrë ariu në shtëpi”, a do i mbrojë...

Pa shtëpi, pa të ardhura, pa ilaçe, të sëmurë dhe në izolim. Kjo është drama e bashkëshortëve Bica në fshatin Labinot Fushë të Elbasanit....

VIDEO/ Skandal, ja si vidhen ndihmat e familjeve të mbetura në...

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar në rrjet denoncimin me video të një qytetari, i cili pretendon se ndihmat që po shpërndahen për familjet në...

Kompensimi për COVID-19 mbulon vetëm ushqimet, drita e ujë

Që kur rastet e para të të infektuarve me Covid-19 u evidentuan në vend, jeta e qytetarëve është kufizuar për të parandaluar dhe për...

Dhunonte dhe kërcënonte nusen e djalit, arrestohet 65-vjeçari/ Policia i sekuestron...

Policia e Lezhës arrestoi një 65-vjeçar, i cili ushtronte dhunë fizike dhe psikologjike ndaj nuses së djalit dhe e kërcënonte se do ta vriste. Gjthashtu,...

Basha viziton familjet në Tiranë: Do bëjmë ndryshim të madh në...

Kryetari i PD Lulzim Basha ka vizituar një familje në Tiranë, ku është njohur nga afër me problemet me të cilat ata ndeshen përditë. Basha...

Godet gruan me dërrasë në kokë, e hedh nga ballkoni dhe...

Një 50-vjeçar ka qëlluar gruan e tij me dërrasë në kokë dhe më pas e ka hedhur nga ballkoni i katit të dytë. Ngjarja...
WhatsApp DENONCO