Yuri Kim infektohet me Covid-19

Ambasadorja amerikane në Shqipëri Yuri Kim infektohet me Covid-19. Ambasadorja ka njoftuar përmes rrjeteve sociale se ka rezultuar pozitive me Covid dhe ndodhet e karantinuar në rezidencën e saj.

Në mesazhin e saj, Ambasadorja amerikane thotë se qytetarët duhet të jenë vigjilentë për mbrojtjen e shëndetit të tyre.

LEXO EDHE  “Halli i radhës Yaris”/ Manjani: Bashës nuk ka çfarë ti bëjë as zonja Kim

Pak ditë më parë u infektua e Covid-19 edhe ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca.