A do t’i injektohet njerëzimit çip? Reagon për herë të parë Bill Gates

Shumë teori konspirative kanë qarkulluar muajt e fundit lidhur me koronavirusin, që ka pushtuar të gjithë globin.

Fillimisht u tha se lindi nga një laborator në Uhan të Kinës.

Ndërsa më vonë u fut në lojë edhe miliarderi Bill Gates, për të cilin është thënë se ka gisht në krijimin e vaksinave.

Dhe përmes këtyre të fundit, sipas të njëjtave teori, do të futej çip në trupin e njeriut.

Për këtë ka reaguar për herë të parë vetë Bill gates, i cili ka thënë:

“Askush nuk mund ta kishte parashikuar që unë dhe Dr. Fauci do të ishim figura mbizotëruese në këto teori me të vërtetë dashakeqe”.

Vetë Gates e ka marrë vaksinën kundër koronavirusit.