Mrekullitë ndodhin/ Ishte në koma, gruaja zgjohet ditën që do t’i hiqeshin aparaturat që e mbanin në jetë

Një grua nga Florida e prekur nga Covid-19, shtangu familjarët e saj kur u zgjua nga koma papritur pas një muaji e sëmurë. Kjo do të ishte dita e saj e fundit në ventilator pasi pajisjet që e mbanin gjallë do t’i hiqeshin.

Bettina Lerman 69-vjeçe, nuk ishte e vaksinuar, por pasi u infektua nga virusi dhe u shtrua në spital dhe pas 9 ditëve iu ushtrua terapisë intensive.

Mjekët i thanë familjes se nuk prisnin që situata e saj të përkeqësohej.

Djali i saj tha se patën një mbledhje familjare sepse mamaja e tij nuk po zgjohej. “Mjekët thanë se mushkritë janë të dëmtuara dhe nuk ka më kthim pas”, është shprehur ai.

LEXO EDHE  Ndarja nga jeta e senatorit Dole, Meta mesazh ngushëllimi: Do na mungosh shumë

Bettina vuante nga një sërë sëmundjesh të tjera si diabeti. gjithashtu para shumë kohësh kishte pësuar një atak në zemër.

Familja e saj përgatiti çdo gjë për t’i dhënë lamtumirën. Por ditën që pajisjet do t’i hiqeshin, një nga doktorët telefonoi.

Djali i Bettinas tha: “Ai më tha se mamaja jote u zgjua”. Gjithashtu djali shtoi se nëna e tij nuk ka më nevojë të mbahet në ventilator sepse merr frymë vetë.