E shtunë, Tetor 16, 2021
Etiketimet Ndryshe boldnew shsot domain

Etiketim: ndryshe boldnew shsot domain

Nëse ju ndodh të shihni diçka të tillë, largohuni urgjent pasi...

Ndonjëherë forca e mahnitshme e natyrës mund të jetë shumë shkatërruese dhe nuk fal askënd që del në rrugën e saj. Kur ju filloni...

E pabesueshme/ ‘The Simpson’ kishin parashikuar edhe krizën e karburanteve

Shikuesit e Simpsons janë të bindur se ky serial edhe një herë ka parashikuar të ardhmen. Seriali është shfaqur për 30 vjet, kështu që është...

Kina ka gati satelitin që bën për herë të parë eksplorimin...

Kina planifikon të nisë këtë vit satelitin e saj të parë të eksplorimit diellor, me një model të pajisjes së re të shfaqur në...

‘Ndaj të gjitha rrobat me burrin tim’/ 34-vjeçarja që kursen qindra...

Një grua ka zbuluar se si kursen para kur blen rroba të reja, të cilat i ndan me bashkëshortin e saj. Grace Surguy nga...

‘Kur macja e zezë të pret rrugën’/ 10 besytnitë që bëjnë...

Besëtytnitë padyshim që janë pjesë e çdo populli, dhe për to ende dëgjohet të flitet edhe tek shqiptarët. Por, cilat janë 10 besëtytnitë që shqiptarët...

A ekzistojnë vërtetë fantazmat? Ja çfarë thonë psikologët

Ka shumë nga ju që besojnë në fantazma dhe historitë për njerëz të dashur që shfaqen pas vdekjes. Ndoshta ju ka ndodhur të shtriheni për...

E pabesueshme! Mjekët gjejnë rreth një kilogram gozhda dhe vida në...

Mbrëmjen e kësaj të shtune ka nisur “Për’puthen Prime”, që që në fillim është shoqëruar me debate të ashpra dhe ngjarje të pazakonta. Ashtu...

Nga ‘Pusi i Ferrit’ te ‘Flaka e Përjetshme’, misteret e...

Fotografitë  zbulojnë mrekullitë më të pabesueshme natyrore në botë nga ‘Pusi i Ferrit’ në ‘Syri i Saharasë’ dhe ujëvara ‘flaka e përjetshme’. Të shpërndara...

Shpërthen sërish vullkani që shkatërroi mbi 700 shtëpi tre vite më...

Vullkani Kilauea i Hawait ka shpërthyer ditën e sotme. Sipas Shërbimit Gjeologjik të Shteteve të Bashkuara (USGS) mësohet se shpërthimi nuk përbëu asnjë rrezik...

Shkëndije Mujaj ‘shpërthen’ ndaj hoxhës që tha se ‘njerëzit më të...

Këngëtarja Shkëndije Mujaj ka ‘shpërthyer’ ndaj ligjërimit të hoxhë Irfan Salihut që tha ‘se njerëzit më të urryer te Zoti janë beqarët’. Ky pohim ka...

Asnjëherë mos i jepni hua këto gjëra, ju sjellin fatkeqësi

Kripë-Ne nuk duhet të huazojmë me asnjë pretekst. Nëse fqinjët tuaj ju kanë kërkuar kripë, jepini atyre vetëm me një kusht – si dhuratë. Rreziku...

Ja si të kuptoni nëse telefoni juaj është i hakuar

Në këto kohë, është gjëja më normale të mendosh për sigurinë kibernetike. Është një problem që sot nuk ka një zgjidhje fikse, pasi do të...

Shtresa e Ozonit po shërohet/ Sot përkujtohet nënshkrimi i marrëveshjes së...

Sot në të gjithë botën përkujtohet 16 Shtatori, e cila është Dita Ndërkombëtare e Mbrojtjes së Shtresës së Ozonit. Që prej 1987 kur u nënshkrua...
WhatsApp DENONCO