Padia në SPAK ndaj Veliajt, Rama: 1 mijë padi të bëjnë, thjesht po shtojnë llumin

Kryeministri tha se SPAK ka punën e vet dhe nëse do të hetojë le të hetojë.

Reagimi i Kryeministrit erdhi në një kohë që Nisma Thurrje ka depozituar në SPAK një padi kundër Kryebashkiakut Erion Veliaj, pas publikimit të përgjimeve të anti-mafies italiane.

“Përgjimet e publikuara janë pjesë e dosjes që janë dërguar në Gjykatë. Jo 1 padi por njëmijë padi të shkojnë në SPAK, çfarë problemi ka këtu? Thjesht po përshkallëzohen prurjet e llumit”Përgjimet e publikuara janë pjesë e dosjes që janë dërguar në Gjykatë.

LEXO EDHE  Grabitet zyra e OSHEE në Tiranë, ja sa para u morën

Jo 1 padi por një mijë padi të shkojnë në SPAK, çfarë problemi ka këtu? Thjesht po përshkallëzohen prurjet e llumit”, tha Rama, duke marrë në mbrojtje Kryebashkiakun Veliaj.

Ai tha se po synohet të hidhet baltë jo ndaj individëve, jo ndaj Partisë Socialiste, por ndaj Shqipërisë.

“Partisë Socialiste ti merrni të keqen. Po pse merreni me llafe mejhanesh, po çlidhje ka kur dy apo më shumë persona flasin për një tjetër dhe ai tjetri nuk ka lidhje fare?”, tha Rama.