E shtunë, Tetor 16, 2021
Etiketimet Spak

Etiketim: spak

PD depoziton në SPAK padinë për energjinë elektrike

Siç u paralajmërua një ditë më parë nga Kryetari Lulzim Basha, Partia Demokratike ka depozituar në SPAK një padi për energjinë. Ishin dy nënkryetarët...

GJKKO i kthen SPAK për plotësim dosjen për ish-kreun e Kushtetueses

Gjykata e Posaçme i kthen SPAK dosjen për plotësim hetimesh për ish-kreun e Gjykatës Kushtetuese, Bashkim Dedja. Ky i fundit akuzohet nga organi i akuzës për...

Tenderi i uniformave të policisë, SPAK mbyll hetimet

Prokuroria e Posaçme njoftoi mëngjesin e kësaj të Marte mbylljen e hetimeve për 10 zyrtarë e ish-zyrtarë të Ministrisë së Mbrojtjes, për tenderin e...

Braho: SPAK-u duhet të bëjë akoma punë për të arrestuar peshqit...

Avokati Ledio Braho i ftuar në “Fax News” ka folur për kërkesën e PD për ngritjen e komisioneve hetimore. Braho gjithashtu ka folur për punën...

Vasili “shpërthen” ndaj Ramës: Vulgar, mashtrues i trashë, po SPAK pse...

Petrit Vasili, nënkryetar i LSI, përmes një postimi në rrjetet sociale, i ka drejtuar një thirrje SPAK që të reagojë lidhur me krizën dhe...

SPAK dorëzon në GJKKO kërkesën për Thoma Gëllçin dhe 3 ish-vartësve...

SPAK ka dorëzuar në Gjykatën e Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, kërkesën ndaj ish-drejtorit të Përgjithshëm të RTSH-së, Thoma Gëllçi, dhe tre...

Arrestimi i ish-drejtorit të RTSH/ Detaje nga hetimet: Shpalli procedurën e...

Zbardhen detaje të reja nga arrestimi i ish-drejtorit të Radio Televizionit Shqiptar, Thoma Gëllçi. Sipas SPAK, ai ka shpallur procedurën e tenderit përpara se...

Prokuroria e Gjirokastrës mohon hetimin e SPAK

Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Gjirokastër mohoi lajmet e publikuara në media se zyrat e saj janë bastisuar nga agjentë të Byrosë Kombëtare të Hetimit,...

SPAK shpall në kërkim ndërkombëtar Adriatik Llallën

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka përfunduar procedurat ligjore dhe ka shpallur ne kërkim ndërkombëtar ish-kryeprokurorin, Adriatik Llalla. Policia e Tiranës...

Basha: 1/3 e karburanteve në Shqipëri hyjnë kontrabandë, do i drejtohemi...

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka bërë një akuzë të fortë gjatë ditës së sotme, duke thënë se 1/3 e karburanteve në Shqipëri hyjnë...

SPAK zbarkon në Gjirokastër, mësyn në prokurori dhe sekuestron dosjet

SPAK, vijon të kryejë hetime edhe për kolegët e tyre. Mësohet se prokuroria e Posaccme ka mësyrë pasditen e djeshme në zyrat e kolegeve...

Si po zhvaten pronat e Forcave Detare dhe po iu falen...

Baza detare ekzistuese e Pashalimanit u rrudh me 85 % të sipërfaqes me anë të një truku korruptiv të vitit 2016, ndërsa baza ndihmëse...

Biznese, tokë e makina luksoze, zbardhen pasuritë që GJKKO i sekuestroi...

GJKKO ka sekuestruar disa pasuri të Arben Isufajt, i cili njihet ndryshme me nofkën “Ben Qimja”. Me kërkesë të SPAK, Gjykata e Posaçme vendosi sekuestro...
WhatsApp DENONCO