Përgjimet e anti-mafies/ Ambasadori italian: Autoritetet shqiptare të hetojnë çdo episod korrupsioni

Ambasadori italian në Shqipëri, Fabrizio Bucci, ka reaguar në lidhje me përgjimet e bëra nga anti-mafia italiane, ku personazhe të Ndraghetës diskutojnë për plane biznesi në Shqipëri.

Buzzi shprehet se i takon gjyqtarëve që të kryejnë me qetësi dhe në mënyrë të pavarur punën e tyre.

Ambasadori gjithashtu thekson se italia do të jetë vazhdimisht përkrah Shqipërisë në luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit.

“Italia është e do të jetë gjithmonë, përkrah institucioneve të Republikës së Shqipërisë në luftën ndaj korrupsionit dhe krimit të organizuar.

LEXO EDHE  Spanja gjen mënyrën e kursimit të vaksinave: Vetëm një dozë për personat nën 55 vjeç që kanë kaluar Covid-in

Mbështetje maksimale autoritetit gjyqësor shqiptar për shqyrtimin e plotë të çdo episodi të korrupsionit apo të paligjshmërisë, nga cilido qoftë kryer dhe prej ngado rrjedh.

Le t’i lemë gjyqtarët të kryejnë në paqe punën e tyre, me qetësi e në mënyrë të pavarur. U përket atyre të dallojnë faktet nga fjalët”, shkruan Bucci në Twitter.