E martë, Gusht 11, 2020
Etiketimet Pergjime

Etiketim: pergjime

Gardisti “Gyli” shkoi të grabiste “Bolin”, ja si dështoi plani/ Nga...

Një gardist, një oficer kredie në bankë dhe gjashtë shokët e tyre kishin planifikuar grabitjen e shtëpisë së një biznesmeni në Tiranë pas informacioneve...

Analisti i kujton përgjimet e Bild, Gjiknuri: S´ka njerëz të kulluar

Analisti Arjan Vasjari i ftuar në emisionin “Real Story” në News 24 ngriti një shqetësim që ekziston prej 30 vitesh, sipas tij, ndërhyrja e...

Përgjimet pa autorizim nga policia/ Çollaku: Metodë e Sigurimit të Shtetit

Gazetari Basir Çollaku i ftuar në “Abc-ja e mëngjesit” me Enkel Demin ka komentuar propozimin e ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj pë të bërë...

Përgjimet në dorë të Policisë, “skenari” qeveritar për të kthyer përmbys...

Nga Boldnews.al Disa projekt-amendime të ligjit për Policinë e Shtetit mund të përligjin më së miri shqetësimin e ambasadores amerikane në Tiranë, Yuri Kim, e...

Përgjime pa lejen e Prokurorisë, Lleshaj nuk tërhiqet/ “Policia organ ligj-zbatues,...

Përpara shpalljes së pandemisë dhe gjendjes së jashtëzakonshme me rastin e COVID-19, në Shqipëri pati një debat të madh për disa ndryshime që do...

BE: Aplikacionet e gjurmimit mos të përdoren për përgjimin e qytetarëve

Bashkimi Evropian paralajmëroi kompanitë që ndërtojnë aplikacionet për gjurmimin e të infektuarve me koronavirus që të respektojnë ligjet për mbrojtjen e të dhënave. Gjithashtu, kërkon...

Ja qarqet me kriminalitetin më të lartë? Gjatë 2019 u përgjuan...

Vlora, Gjirokastra dhe Durrësi konsiderohen si qarqet me nivelin më të lartë të kriminalitetit në vend. Kjo të paktën sipas raportit vjetor që Prokurori...

Me llogari femrash në rrjetet sociale, Hamas ka përgjuar ushtarët izraelitë

Dhjetëra ushtarë të izraelitë janë përgjuar nga militantë të grupit Hamas. Ky zhvillim është pranuar nga vetë ushtria e shtetit hebre. Sipas raportimeve, militantët...

Përgjimet në dorën e shefave të Policisë, Rama e kthen “normalitet”...

Nga Boldnews.al Në një kohë kur ndërkombëtarët përcjellin mesazhe të sforcuara për rezultatet pozitive të Reformës në Drejtësi, në përpjekje për të mbuluar dështimin...

“Ministra e deputetë në përgjim…”/ Gazetarja bën deklaratën e fortë: Janë...

Gazetarja Klodiana Lala, gjatë një debati në emisionin Opinion, ka treguar se në resortin "Golden" në Shijak, ku dyshohet se u mbajt peng 49-vjeçari...

Ligji anti-KÇK/ Nën përgjim, Policia merr kompetencat e prokurorisë dhe gjykatave

Qeveria miratoi një ditë më parë paketën ligjore të njohur si anti-KÇK, e cila ishte paralajmëruar nga Kryeministri Edi Rama prej disa muajsh. Në...

“I kam q*** motrën prokurorit”/ Publikohen përgjimet e Alizotit me zyrtarin...

Ish-deputeti i PD, Ervin Salianji ka publikuar sot të tjera përgjime nga çështja "Geron Xhafaj". Salianji bëri publike audipërgjimet mes Fredi Alizotit dhe ish-drejtorit te...

A është përgjuar prokurori Kulluri në hetimin e “Shullazit”? Vetingu pritet...

Nga Boldnews.al Seanca dëgjimore para Komisionit të Vetingut është një mundësi e mirë për të sqaruar zyrtarisht aludimet nëse prokurori i Krimeve të Rënda,...
WhatsApp DENONCO