Reshjet e dëborës, ja çfarë duhet të dini nëse udhëtoni drejt Korçës

Në qarkun e Korçës, gjatë gjithë natës ka pasur reshje shiu me intensitet mesatar, dhe në lartësitë mbi 1,300 metra ka pasur reshje dëbore, trashësia e së cilës ka shkuar në 5-10 cm.

Ndërkohë, aktualisht nuk ka reshje.

Gjendja e rrugëve nacionale dhe e atyre rurale në përgjithësi mësohet të jetë e mirë, ndërsa të gjitha akset rrugore janë të hapura dhe të kriposura. Ne aksin Korçë-Boboshticë-Dardhë nga kilometri i tetë deri ne km 14, në orët e para të mëngjesit , lëvizja e mjeteve rekomandohet me zinxhir, ose goma dimërore.

LEXO EDHE  Paralajmërimi i fortë i Metës: Çdo zyrtar, të ketë kujdes maksimal në respektimin e Kushtetutës

Ne furnizimin me energji elektrike, aktualisht ka probleme në fidrin Nr. 6, të Mollasit, bashkia Kolonjë. OSHEE po punon për riparimin e defektit dhe në këtë fidër.