Aksident në Vlorë, plagoset rëndë gruaja

Një aksident, ka ndodhur këtë mbrëmje në Vlorë.

Një automjet me drejtues ende të paidentifikuar ka aksidentuar një këmbësore duke u larguar nga vendngjarja.

Kjo e fundit, ndodhet nën kujdesin e mjekëve në spital, në gjendje të rëndë shëndetësore.

Vlorë/Informacion paraprak

Më datë 24.01.2021, rreth orës 21:00, në rrugën Transballkanike, në afërsi të Gjykatës së Apelit, një automjet me drejtues ende të paidentifikuar ka aksidentuar duke u larguar nga vendngjarja shtetasen M. Ll, e cila ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve në gjëndje të rëndë shëndetsore.

LEXO EDHE  Kostot e ndërtimit të banesave ranë në 3-mujorin e fundit 2020, por çmimet mbeten joelastike

Grupi hetimor dhe sherbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon punën për identifikimin dhe kapjen e drejtuesit të mjetit si dhe sqarimin e plotë e rrethanave të aksidentit.