Tjetër tërmet i fortë godet Greqinë, ja sa ishte magnituda

Një tërmet me magnitudë 4.2 të shkallës rihter goditi pak më parë Greqinë, duke shkaktuar panik në vend pasi kjo është goditja e tretë e fortë pas tërmeteve të mbrëmshëm.

Mediat raortojnë se lëkundjet u ndjenë në 11:40 me orën lokale në zonën e Aigios dhe nuk raportohet për dëme materiale.

LEXO EDHE  Mali i Zi shtrëngon masat,numri i rasteve të reja me COVID-19 mbetet i lartë

Natën e shkuar, Greqia u trondit nga dy tërmete, njëri 4.7 dhe tjetri 4.4 të shkallës rihter.