Koronavirusi në Maqedoninë e Veriut/ 10 viktima dhe 477 raste të reja në 24 orë

Regjistrohen 477 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë maqedonase njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 2 543 testime.

Fatkeqësisht, 10 qytetarë kanë humbur jetën nga koronavirusi.

Instituti i Shëndetit Publik raporton se në 24 orët e fundit janë shëruar 404 pacientë.

LEXO EDHE  Veliaj e kërcënoi se do e hedhë në gjyq/ Duma: Buratini i Ramës është i kapur kokë e këmbë

Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoninë e Veriut janë diagnostikuar 87 590 persona me koronavirus, ndërsa prej tyre 68 695 e kanë fituar betejën, kurse 2 657 kanë humbur jetën.

Aktualisht numri i të sëmurëve me COVID në këtë shtet është 16 238.