Koronavirusi në Britaninë e Madhe/ 1 035 të vdekur në 24 orët e fundit, rriten infektimet

Britania e Madhe vazhdon që të jetë një vend, me shumë raste të infeksioneve me koronavirus, ndërsa edhe numri i viktimave nga Covid-19 është i lartë.

Në 24 orët e fundit, në Britani kanë ndërruar jetë nga Covid-19, 10 35 njerëz.

Numri total i të vdekurve nga virusi në Britani deri më tani llogaritet në 80 868 persona.

LEXO EDHE  Aksidentoi për vdekje të moshuarin dhe u arratis, arrestohet i riu

Ndërsa, të infektuar për shkak të koronavirusit në Britaninë e Madhe janë regjistruar 59 937 individë.

Numri total i të infektuarve për shkak të virusit në Britaninë e Madhe ka shkuar në 3 017 409 njerëz.

Shteti me më shumë të infektuar nga Covid-19 është SHBA, ndjekur nga India, Brazili, Rusia, Britania, Franca, Turqia, Italia, Spanja etj.