Koronavirusi në Maqedoninë e Veriut/ 498 raste të reja dhe 17 viktima në 24 orët e fundit

Janë rritur shifrat e të infektuarve me koronavirus gjatë orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut.

Gjatë 24 orëve janë kryer 2.467 teste, nga të cilët kanë rezultuar pozitiv 498 persona, ndërsa kanë humbur jetën 17 qytetarë.

Rastet e reja janë konfirmuar në Shkup-246, Kumanovë-30, Dibër-1, Shtip-10, Prilep-34, Tetovë-19, Strugë-15, Veles-5, Manastir-10, Ohër-21, Kavadar-14, Gostivar-19, Gjevgjeli-12, Strumicë-8, Kriva Pallankë-9, Radovish-1, Krushev-2, Koçan-7, Probishtip-1, Makedonski Brod-4, Pehçev-4, Berovë-2, Vallandovë-3, Dellçev-1, Sveti Nikollë-1, Kërçovë-7, Negotinë-12.

Ndërkohë viktimat e orëve të fundit janë shënuar gjashtë pacientë nga Shkupi (66, 45, 77, 72, 77, 67), dy nga Kumanova (62 dhe 58), një nga Prilepi (78), një nga Tetova (59), një nga Struga (81), tre pacientë nga Velesi (75, 77 dhe 81), një nga Ohri (69), një nga Krusheva (54) dhe një pacient nga Negotina (60).

LEXO EDHE  'Çmendet' 36-vjeçari nga Gjirokastra! Dhunon fizikisht djalin e mitur të partneres

Nga fillimi i pandemisë e deri më tani janë konfirmuar të infektuar me Covid 82 301 persona.