U arrestuan pas protestës, ja kush janë tre të rinjtë/ Emrat

Tre të arrestuarit në flagrancë pas protestës së mbrëmshme në Tiranë sipas policisë janë shtetasit, Robert Poshnjari, Altin Koçi, Vilson Kulemani.

Ndërkohë procedime ka pasur edhe në Durrës, ku janë akuzuar për protestë të paligjshme shtetasit Artion Bajramaj kreu i FRPD-së  dhe Artion Bajramaj e Shyqyri Myrtollari.

LEXO EDHE  Milan-Liverpool/ Shansi i fundit për kuqezinjtë, publikohen formacionet zyrtare

Ata akuzohen për veprat penale “Organizim dhe pjesëmarrje në tubime të paligjshme” dhe “Pengimi i qarkullimit të mjeteve të transportit” “Kundershtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”, “Prishja e qetesise publike” “ Shkaterrimit të pronës me zjarr” dhe” Mosbindja ndaj urdhërit të punonjësit të policisë së rendit publik”.