E shtunë, Janar 25, 2020
Etiketimet Proteste

Etiketim: proteste

VIDEO/ Protesta dhe në Fier, çfarë ndodhi…

Banorët e Povelçës në Fier protestuan sot kundër abuzimit ipas tyre, të OSHEE- së me faturat e energjisë pas ndërrimit të matësve të energjisë....

Punëtorët e rafinerisë së Ballshit në protestë, prej 3 muajsh pa...

Punëtorët e Rafinerisë së Ballshit protestuan sor para Prefekturës së Fierit, pasi i ishte premtuar më parë pagesa e sigurimeve shoqërore dhe paga minimale,...

“Ligji i censurës”/ Të rinjtë protestë para Kryeministrisë (FOTO)

Paraditen e kësaj të enjteje një grup studentësh të vetëquajtur “Rezistenca Rinore” janë mbledhur para godinës së kryeministrisë për të protestuar. Protesta e tyre...

Ngrihen në protestë 800 punëtorë të Rafinerisë së Ballshit/ Dy muaj...

Mëngjesin e sotëm rreth 800 punojnës të Uzinës së Përpunimit të Naftës në Ballsh kanë protestuar. Shkak i protestës ka qenë fakti se punonjësit...

VIDEO/ Shiu nuk i ndal, fermerët protestojnë para Ministrisë së Bujqësisë

Reshjet e shiut nuk i kanë penguar fermerët e Myzeqesë dhe zonave të tjera të vendit të protestojnë në kryeqytet. Ashtu siç u paralajmëruar...

Rikthehen protestat në Tiranë, çfarë ndodh ditët në vijim…

Kryeqyteti po bëhet gati për një tjetër stinë protestash... Nga dita e nesërme, fermerët e Myzeqesë pritet të zbarkojnë në Tiranë.Në një njoftim zyrtar,...

Të mërkurën protestë, Kryemadhi thirrje për pjesëmarrje

Lëvizja Socialiste për Integrim mbështet kërkesat e fermerëve dhe i përkrah ata në protestën e së mërkurës.  Në një dalje për mediat, kryetarja e...

VIDEO/ Tensione mes protestuesve dhe policisë, çfarë po ndodh në Mat…

Banorët e fshatit Zall Gjoçaj janë ngritur në protestë paraditen e sotme, kundër ndërtimit të një hidrocentrali, i cili sipas tyre do të marrë...

Fermerët e Myzeqesë në protestë, kërkojnë mbështetje financiare nga qeveria (VIDEO)

Fermerët e Myzeqesë janë ngritur në protesta. https://www.facebook.com/didkaba/videos/10215257161210148/ Ata kërkojnë mbështetje financiare nga qeveria duke subvencionuar për çdo njësi produkti të hedhur në treg kundrejt faturës...

Gjuetia e policisë së Lleshit pas protestave/ Po dhunën ndaj qytetarëve...

Policia e drejtuar nga sandër Lleshi dhe Ardi Veliu, pas çdo proteste të opozitës, nis aksionet për kapjen e qytetarëve që marrin pjesë në...

VIDEO/ Dhuna e policisë, ish-deputeti: Llesh-Veliu gjej birë e futu…

Ish-deputeti demokrat Gent Strazimiri ka bërë një paralajmërim të fortë ndaj ministrit të Brendshëm Sandër Lleshi dhe Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, Ardi Veliu,...

Protesta/ Shkodranët nisen si njerëz të lirë, Rama i ka orët...

Bardh Spahia, ish-deputet i PD-së, po koordinon nisjen e protestuesve të opozitës nga Shkodra drejt Tiranës. Në një prononcim për mediat, Spahia thotë se opozita...

VIDEO/ Basha: 16 marsi, beteja për të shkuar në Europë…

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka zhvilluar një takim me biznesin fason në Korçë. Basha theksoi se biznesi është në vështirësi ekonomike nga çmimi i...
WhatsApp DENONCO