Pjesët e para/ Atletico në avantazh ndaj Bayern, Interi surprizohet në fund

Janë mbyllur 45 minutat e para të gjashtë takimeve të mbrëmjes në Ligën e Kampioneve.

Në kryendeshjen e mbrëmjes, ajo mes Atletico Madrid dhe Bayern Munich, skuadra spanjolle ndodhet në avantazh falë golit të Joao Felix në minutën e 26-të.

Nga ana tjetër sfida që po luhet në Gjermani mes Borussia Monchegladbach dhe Interit është në baraspeshë 1-1. Fillimisht në avantazh kaluan zikaltërit me anë të Darmian në minutën e 17-të.

LEXO EDHE  Napoli turpëron Fiorentina-n, i shënon 6 gola dhe ngjitet në vendin e tretë

Goli i barazimit për vendasit erdhi në fund të pjesës së parë me autor Alassane Plea.