Vrasja në Vlorë, Policia: Vijojnë kërkimet për autorët

Policia e Vlorës ka reaguar në lidhje me ekzekutimin e të riut Benjamin Bezhanaj këtë mbrëmje në Fushë Dukat.

Blutë e Vlorës bëjnë me dije se kanë ngritur pika kontrolli për të bërë të mundur identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Shkaqet dhe rrethanat e ngjarjes mbeten ende të paqarta.

Njoftimi i Policisë

Më datë 01.12.2020, rreth orës 21:00, në Sallën Operative Vlorë ka ardhur një telefonatë nga një qytetar se në Fushë- Dukat, Orikum një automjet ka ndaluar në rrugë dhe brenda tij ka një person të pa jetë.

LEXO EDHE  Koronavirusi në Shqipëri/ 474 persona të infektuar në 24 orët e fundit! Harta

Menjëherë kanë shkuar shërbimet e Policisë dhe kanë konstatuar të pajetë shtetasin B. B., rreth 27 vjeç, dyshohet ka humbur jetën nga përdorimi i armës së zjarrit.

Shërbimet e Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë dhe të Stacionit të Policisë Orikum kanë ngritur pika kontrolli dhe po kontrollojnë zonën për shoqërimin e personave të dyshuar si autorë të ngjarjes apo që mund të kenë dijeni për ngjarjen.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorëve.