Përdh*nohet për herë të dytë në burg Aleksandër Luca/ I dënuar për p*rdhunimin dhe vrasjen e studentes greke

Shqiptari Aleksandër Luca, i dënuar me burgim të përjetshëm për përdhunimin dhe vrasjen e studentes greke, Eleni Topaloudi, është përdhunuar për herë të dytë më burg.
Nga raportimet, mësohet se Luca, ka shkuar në infermieri ku ka denoncuar aktin e rëndë.

“Më kanë përdhunuar të burgosurit e tjerë”, mësohet të ketë thënë shqiptari. Pas analizave është kanë konfirmuar deklaratën e 23-vjeçarit.

Eleni Topaloudi u vra mbrëmjen e 28 Nëntorit 2018 nga dy të rinj, 21-vjeçari grek Manolis Koukouras dhe 20-vjeçari shqiptar Aleksandër Luca njëri grek dhe tjetri shqiptar. Trupi i saj u gjet i hedhur në shkëmbinj në det.

LEXO EDHE  VIDEO/ Përplasi 16-vjeçaren në Kamëz te vijat e bardha, arrestohet shoferi

Eleni ishte e dashura e Aleksandër Lucës, por ky i fundit, sipas mediave greke i kërkoi që të kryente marrëdhënie edhe me shokun e tij.

Kur hasën në rezistencën e studentes, miku i shqiptarit e qëlloi atë me shufër hekuri në kokë dhe më pas e hodhën atë në det. Ngjarja ndodhi mbrëmjen 27 nëntorit të këtij viti.

Nga goditjet, studentes greke i ishte këputur edhe veshi i majtë.

Policia greke sqaroi se sipas ekspertizës vajza kishte qenë e gjallë kur u hodh në det, por nuk mundi të notonte nga plagët e marra dhe u mbyt.