E dielë, Shtator 22, 2019
Etiketimet Burg

Etiketim: Burg

Dëshmia/ Si u vra Arbër Bako në burgun e Koridhalos dhe...

Shtypi grek e etiketon “Mafia e Burgjeve” atë që po ndodh në Greqi me të burgosurit shqiptarë. Në muajt e parë të këtij viti,...

Rama përgatit ligjin për dënimet e mjekëve/ Ja kur rrezikojnë bluzat...

Kryeministri Edi Rama po përgatit ligje për të futur mjekët në burg. Denoncimi është bërë nga Petrit Vasili, nënkryetar i LSI-së, i cili akuzon...

Ndryshimet në Kodin Penal/ Nga bllokimi i rrugëve te siguria ushqimore,...

Në mbledhjen e grupit parlamentar socialist, Kryeministri Edi Rama, ka prezantuar ndryshimet në Kodin Penal, ku parashikohen dënime me burg për ata që abuzojnë...

Balla paralajmëroi 7 vjet burg për ata që pengojnë zgjedhjet/ Ish-deputeti:...

Taulant Balla, kryetar i Grupit Parlamentar të PS-së, u shpreh sot gjatë një takimi në Elbasan se kush do të tentojë të pengojë zgjedhjet...

Drejtësia e re do të dënojë ministrat e korruptuar, që kalërojnë...

Kreu demokrat Lulzim Basha do të ketë nesër takime në Fier, në kuadër të turit që po zhvillon në qytete të ndryshme të vendit,...

Deputetët e opozitës janë në burg/ Thirrja e fortë e…

Ish-deputeti Gent Strazimiri përmes një postimi në rrjetet sociale shkruan se protestuesit po mbahen në burg për shkak të bindjeve të tyre politike. “Dorian Protoduari,...

FOTO/ Minj të ngordhur për të futur në burg drogë dhe...

Një mënyrë krejt e veçantë është gjetur për të futur sende të paligjshme në një burg të Britanisë së Madhe. Përmes minjve të ngordhur, në burg...

Babai i Ziut kërkoi dënimin me vdekje të gjyshit të Protoduarit/...

Dorian Protoduari është mbajtur në arrest nga policia, pas disa orë ndalimi. 31-vjeçari u arrestua nga Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë menjëherë pas protestës...

Ministrja e Drejtësisë kontroll blic në burgun e Drenovës/ Ja pse...

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, e shoqëruar nga Drejtorët e Përgjithshëm të Hipotekës, ALUIZNI-t dhe Burgjeve, zhvilloi një vizitë pune në Qarkun e Korçës...

VIDEO/ Gjykata “harron” në burg të miturit, ja mesazhi që japin...

Gjykata e Korçës “harron” në burg dy të mitur nga fshati Vidohovë i rrethit Devoll. Jonader Karaj dhe Luiz Hoxhalli përkatësisht të moshës 17...

VIDEO/ Tenton të arratiset nga burgu, por diçka shkoi keq…

Tentativa e një të burgosuri për tu arratisur ka shkuar keq. Blaze Ayers po dërgohej në qelinë e tij në një burg në Qarkun Jackson...

Denoncimi/ Rrihen 4 gardianë të burgut në Peqin, ja ç’thotë …

Një punonjës i policisë së burgjeve ka denoncuar dhunën që persona të dënuar ushtrojnë ndaj gardianëve. Kështu mësohet se në burgun e sigurisë së lartë...

U dënua me 7 vjet burg, Martin Shkreli shokon me deklaratën...

Unë kam nivelin e inteligjencës 150 IQ, ka shkruar në një email nga burgu Martin Shkreli, por prokurorët mohojnë se testimet të kenë gjetur...